PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1419}

Shaft

6,5 25 843
oceny
6,5 10 1 25843
Shaft
powrót do forum filmu Shaft

Było już ze 1000 takich filmów...Kilku znanych czarnoskórych aktorów, kilku meksykańców, Busta. Policja jak zawsze wygrywa, trochę postrzelają, pościg jakiś...standard :-)

ocenił(a) film na 10
Michal1992

to podaj tytułt 1000 tych podobnych filmów to poglądam sobie dobre kino akcji

ocenił(a) film na 7
Michal1992

To zależy, z jakiego punktu widzenia patrzysz na ten film.
Dla zwykłego widza - jest to zwykły film akcji (jakich wiele) i wystawi mu góra 7.

Natomiast dla ludzi, którzy są fanatykami oryginalnego Shafta (z 1971 r. z Richardem Roundtree), dla tych, którym ślinka cieknie słysząc główny motyw z tego filmu...

Wtedy 'Shaft' z Samuelem L. Jackson będzie filmem genialnym.
Jest to rewelacyjny remake, z nową fabułą, nowymi aktorami, i nowymi (aktualnymi) problemami ludzkości (a nie jak w latach 70, że Czarni byli dyskryminowani). Poza tym film jest jakby (nieoficjalną) kontynuacją przygód Shafta, gdyż zobaczymy tu samego Richarda (!!!) w roli... detektywa Johna Shafta, wujka głównego bohatera!
W filmie gra też reżyser oryginalnego Shafta, Gordon Parks jr. (zm. 2006 :/), w bardzo małej, ale cieszącej oko roli.

Dodając jeszcze muzykę (hip hop, zaczepiste latynoskie Disco, oraz przez praktycznie cały film przewijający się utwór 'Shaft'), otrzymujemy... film genialny!

Naprawdę nie spodziewałem się tak dobrego remake'u. Myślałem, że film będzie popłuczynami, w dodatku wzmocnionymi masą efektów specjalnych, komputerów, elektroniki, itd. - i bardzo miło się rozczarowałem :)
Jak dla mnie
10/10

ocenił(a) film na 8
Bruce_Lee

oglądałem już Shafta kilka razy i za każdym razem tak samo mi się podoba, po prostu rewelka,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones