Richard Roundtree

7,1
1 885 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Richard Roundtree

Bardzo mi się podobały filmy: "Wielka wygrana Shafta" i "Shaft w Afryce", te filmy zaliczam do jednych z moich ulubionych :) szkoda ze tcm nie emituje "Wielki sukces Shafta" :( widzial ktos ten film?:P

Calvus

Na TCM widziałem tylko 'Shafta' i 'Shaft w Afryce':/
Miło, że ktoś się jeszcze interesuje Shaftem - w takim celu zapraszam na mój blog, który traktuje o tego typu filmach!

Jak dla mnie, Shaft to absolutna rewelacja, a Richard Roundtree to geniusz. Jeden z moich ulubionych aktorów.

Ale Samuel L. Jackson również spisał się w roli 'Shafta' w wersji z 2000r. Remake też polecam, choć oryginałowi w sumie nie dorównuje (ale i tak daję mu 10).
Pozdrawiam

Bruce_Lee

widzialem remake;p fajny, ale to nie ten klimat co kiedys ;] chociaz dorownuje filmom w dzisiejszych czasach :P
ogolnie to lubie filmy mocne, brutalne, ostre, np.spaghetti westerny, brudnego harry'ego ;p no i Shaft'a, bezwględnego detektywa. Richard Roundtree to dla mnie tez jeden z najlepszych aktorow. chetnie obejrzałbym sobie z nim inne filmy... oglądaleś może jeszcze jakieś? np. Diamonds ?:>

Calvus

Właśnie obejrzałem 'Wielki Sukces Shafta'. I wiesz co...?
Każda minuta tego filmu to czysta przyjemność w oglądaniu!
Film jest zdecydowanie najlepszy; mamy tu ciekawą intrygę, dużo akcji, pościgi, poza tym - ładne kobitki i przyjemność ponownego oglądania Richarda w roli detektywa :)

Szczerze polecam! Szkoda, że TCM nie puszcza tej części!
Pozdrawiam

Calvus

Aha, a z filmów z Richardem to widziałem 'Ucieczkę na Atenę' (1979). Znany film, akcja osadzona w czasie II Wojny w Grecji. Zobaczymy w nim dużo sław, m.in. Rogera Moore, David'a Nivena, Telly'ego Savalasa... ale największą uwagę przykuwa właśnie Richard (Murzyn w niemieckim obozie, hoho...), wykonujący akrobatyczne popisy. Film naprawdę wart obejrzenia, mnóstwo akcji!

Poza tym, wiem, że Richard grał w filmie 'Oko za oko' (1981) z Chuckiem Norrisem. Film widziałem urywkami, i nie za bardzo mi się podobał. Mimo, że to film z lat 80, to jednak klimat ma... prosto z lat 70, i to w najgorszym wydaniu. Ale jak obejrzę film w całości, to wtedy ocenię. W filmie zobaczymy też m.in. Christophera Lee!

Bruce_Lee

dzieki za opinie... ;] a gdzie widziales wielki sukces shafta?:P a ten film ucieczka na atene bardzo bym chcial zobaczyc ;p ten film w tv puszczaja? wiesz moze cos o tym?:>

Calvus

Wielki sukces Shafta ściągnąłem eMulem. Kopii niewiele, więc bez problemu znajdziesz tą pasującą do jedynych Polskich (!!!) napisów. Warto, film zajebioza! Wrażenia jeszcze większe niż w jedynce!
Zresztą, zapraszam na mój blog - tam recenzja :D

'Ucieczkę na Atenę' puszcza co jakiś czas TVP1 albo TVP2 - jak będzie leciało to Ci powiem. Tylko daj ten topik jako 'obserwowany', żebyś wiedział, kiedy patrzeć :)
Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones